N Dance

#1 Cesta po Amerike

#1 Cesta po Amerike


Z Majstrovstiev sveta v Chorvátsku do Ameriky medzi top tanečníkov sveta!


LOS ANGELES


Leto sa pomaly končí a ja mám za sebou opäť niekoľko skvelých zážitkov zo svojho tanečného putovania po svete!
Prvou zastávkou pred letom boli Majstrovstvá sveta Dance Star 2018 v Chorvátsku. Konkrétne v meste Poreč. Kde sme sa spolu s tanečnou školou N Dance Company dostali prostredníctvom slovenskej kvalifikácie v Nitre.
Od 23.-27.5.2018 prebiehali tanečné boje v jednotlivých kategóriách medzi 50timi štátmi sveta.
Celú súťaž hodnotila odborná porota zložená zo špičkových tanečníkov a choreografov z Európy ale aj z Ameriky! Naše choreografie zožali veľký úspech a vo svojich kategóriách sme dosiahli popredné miesta, ktoré vyzerali nasledovne:

A liga – 1.miesto OPEN category + vystúpenie na GALA NIGHT medzi 20 naj choreografiami sveta
B liga – 1.miesto Solo Sebastián Adamec Urban category
B liga – 3. Miesto Enkáči – deti Urban category
B liga – 3.miesto Nočná mora – juniori Urban category
B liga – 4.miesto UnHappy – štvorica Urban category
B liga – 6.miesto POPSTAR – trio Urban category


VIDEO Z MS - víťazná choreografia!Ja osobne som bol vybraný taktiež ako jeden z mála tanečníkov do video projektu priamo od choreografa Justina Timberlakea - Martyho Kudelku, ktorý si ma vybral na základe môjho výkonu na jeho kástingu. Bol to naozaj neskutočný zážitok a pre mňa česť spolupracovať s takýmto významným choreografom!
Najväčší zážitok mali určite naši tanečníci z N Dance Company hlavne pri vystúpení medzi 20 top choreografiami sveta, kam sa na nich prišlo pozrieť cez 5000 tanečníkov! Majstrovstvá sveta boli pre školu N Dance Company a mňa osobne veľmi úspešné a plné inšpirácie!
No to nebolo všetko...


LOS ANGELES


28.5.2018 ihneď po majstrovstvách, som odlietal do Los Angeles za novými tanečnými dobrodružstvami priamo medzi top tanečníkov a choreografov sveta! Sprievod mi robila už terajšia moja snúbenica Monika, s ktorou sme precestovali naozaj krásne miesta Ameriky, veď posúďte sami.V lete v roku 2017 som zvíťazil na súťaži WCOPA – majstrovstvá sveta v umení priamo v Los Angeles, kde som získal mesačné štipendium od prestížneho tanečného centra Millenium Dance Complex. Tento rok som sa rozhodol využiť toto štipendium a získať tak nové vedomosti a poznatky od tých najlepších, aby som ich ďalej mohol odovzdávať na Slovensku!
V Los Angeles ma čakali dennodenné tréningy s tými najlepšími - 4 tréningy denne mi dali naozaj zabrať.
Prvý týždeň som naozaj mal čo robiť 3-4 tréningy denne mi dali zabrať a opäť som nabral riadnu kondičku! Adaptácia do nového prostredia nie je vždy jednoduchá, keď vidíte ako 7-8 ročné deti si valia choreografiu ako nič a vy sa len pozeráte ako teliatko na nové vráta :D, no po prvom týždni som už vedel čo a ako na to.
Musel som sa prispôsobiť štýlu a rýchlosti učenia jednotlivých lektorov a vždy si nájsť svoje miesto na trénovanie medzi toľkými skvelými tanečníkmi! Proste treba sa tlačiť dopredu a hlavne sa nevzdávať!
Hlavou mi prebiehali rôzne myšlienky, či to naozaj zvládnem, či sa sem hodím a podobne...už viem ako sa často-krát cítia naše deti keď niečo nevedia ;). Ale predsa ako hovorím odhodlal som sa ísť do toho naplno a vyplatilo sa. Začiatky sú vždy ťažké, no netreba sa vzdávať!


Absolvoval som nakoniec rôzne tréningy a rozhovory s tými naj choreografmi a tanečníkmi sveta, napríklad Willda Beast Adams, Phil Wrigth, Jojo Gomez, Nika Kljun, Matt Steffanina, Kinjaz crew, Anthony Lee, David Moore, King Guttah, Dennis Campbell Danehy – syn legendárneho zakladateľa tanečného štýlu locking a mnohí iní! Väčšinu z nich poznáte určite z videoklipov z YT.
Podarilo sa mi dostať sa tiež do videoklipu choreografa Darriena Henninga, ktorý s vybranými tanečníkmi po jeho hodine ihneď pred štúdiom natočil krátky klip. V Los Anegels som sa taktiež opäť stretol s Marty Kudelkom, tento krát v jeho domácom prostredí! Marty Kudelka, ma privítal celkom milými slovami: „Welcome to my world!“ čo v preklade znamená - "Vitaj v mojom svete!" :)
Boli to pre mňa veľmi silné zážitky, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden tanečník a každému to prajem, aby to raz v živote zažil!Ak sa niekedy vyberiete do tohto mesta anjelov, určite vám odporúčame navštíviť aj Universal Studio, ktoré si obľúbia hlavne milovníci filmov a špeciálnych efektov.
Taktiež krásny a známy nápis Hollywood v hollywoodskych vrchoch, pozrite si taktiež Observatórium, z ktorého je veľmi pekný výhľad na mesto a v ktorom si môžete pozrieť aj napríklad pravý mesačný kameň.
Nenechali sme ujsť ani Los Angeles Zoo, kde sa nachádzali rozmanité zvieratá, ktoré som v našich zoologických záhradách ešte nevidel! Múzeum umenia, či Petersen Automotive Musem , kde nájdete autá z rôznych filmov ako je Great Gatsby, Rýchlo a Zbesilo či Batman.No nie len všetko pekné sa deje aj v Amerike! Zažili sme samozrejme aj pár nepríjemností a to hneď v prvý týždeň keď nám z parkoviska fastfoodu odtiahli auto (do toho fastfoodu už nezavítame určite :D ). Bolo to pre mňa veľké „prekvapko“ keď som si nenašiel auto na parkovisku...ale nakoniec sa všetko vyriešilo. Síce som musel zaplatiť pokutu no auto sme dostali späť!
Prvé dva týždne v Los Angeles som striedal tréningy v Millenium Dance Complex v Kinjaz Dojo – čo je jedna z najznámejších tanečných centier skupiny Kinjaz, známych aj z America Best Dance Crew a IDA Hollywood. Moja snúbenica mala pevné nervy, keď ma niekoľko hodín niekedy aj 5 musela čakať v jednotlivých centrách (tomu sa hovorí láska ;) ).
Los Angeles je známe aj tým, že sa tu nachádzajú hollywoodske hviezdy a naozaj veľa krásnych pamiatok a miest k videniu, ktoré sme navštívili!
Dokonca som mal to šťastie a zažil som priamo v Hollywoode na chodníku slávy aj filmovú premiéru filmu Ocean’s 8, kde som zazrel na druhej strane chodníka aj známu Jennifer Aniston! ;)Celkovo Los Angeles hodnotím ja osobne veľmi pozitívne a hlavne z hľadiska tanečníka, ktorý sa tu určite vždy vyšantí, keďže sa tu nachádza naozaj centrum top tanečníkov a choreografov sveta!
Mesto je nádherné no síce aj dosť drahé, preto keď sa sem vyberiete pripravte si slušné vreckové.
Len pre zaujímavosť školné v Millenium Dance Complex na 2 mesiace stojí cca 1900 dolárov (špeciálny tréningový program).
Ak by ste chceli ísť jednotlivo na jeden tréning podľa vlastného výberu tak si zaplatíte 15-20 dolárov, to už je celkom lepšie čo myslíte?
Za mesiac v Amerike sa dá toho naozaj veľmi veľa stihnúť, hovoriť a písať ešte viac preto už v druhom článku vám priblížim moje ďalšie putovanie po Las Vegas či San Franciscu!
Už čoskoro...

Tanečné video z LOS ANGELES si môžete pozrieť tu:
„Prajem každému aby sa mu splnilo to, čo sa splnilo mne! Stretnúť sa osobne a rozprávať sa s tými naj tanečníkmi, ktorých sledujete z domu na internete, ktorí sú pre vás inšpiráciou a môžete trénovať s nimi je na nezaplatenie! Bol to proste splnený sen! „
Viac z tejto kategórie: « OFICIÁLNE ZNAČKOU! Made in HEĽPA! »