N Dance

Aron Tesfaye - AronMITU

Narodená v Etiópii.
Od 1995 žije na Slovensku.
Vek: 31 rokov

Tanečná prax od 2005 po súčastnosť:
2006 - 2010 - v Košiciach, vedenie vlastného tanečného študia 2010 po súčastnosť - vediem tanečné hodiny v Bratislave.

od 2006 cestujem za vzdelávaním do zahraničia, kde aj vyučujem ( Európa, Afrika, Jamajka...) absolvovala som tanečné školenia od tvorcov konkrétných tanečných štýlov v street dance style ako je locking, popping, house dance, krumping, old school a new school HIP-HOP, ale hlavne Dancehall.

2006 - 2014 pravidelná účasť na tanečných battloch aj s výhrami doma aj v záhraničí.

Pôsobím ako inštruktorka, porotkyňa, interprét... tak ako na Slovensku tak v záhraničí.
Od 2014 vediem vlastnú tanečnú skupinu v Bratislave. * rovnako v tom istom roku som založila tanečný projek Riddim Dance Project, kt. sa venuje prevážne Jamajskej kultúre, pomáha tančníkom výlučne z Jamajky, kt. pravidelne chodia vyučovať tanec na Slovensko. Riddim Dance Project projekt organizuje rôzné tanečné podujatia po celom svete, zaoberá sa produkciou tanečných videí, vzdeláva vo forme školy dancehallu verejnosť na Slovenku od skorého veku.

Spolupracuje s viacerým krajinami, svoju základňu má však na Slovensku, je zapísane ako RIDDDIM DANCE PROJECT, oz.

Špeciálna spolupráca s Marley and the Marley family, PitBull, T.O.K, Beenie Man, Black Eyed Peas, Nicole J McCloud (ako hlavná choreografka a asistentka počas obdobia 3 rokov, kontakt s veľkými pódiami…), Tina, Čistychov, Celeste Backingham,, Mike Spirit, Polemic…

Festivaly Pohoda festival, Uprising festiva, Fjunž a rôzné OZ, Košice Mesto kultúry 2013 , veľké festivaly v zahraničí / Európa, Jamajka, Etiópia ...

Tanečné školy: Riverpark Dance School, Street Dance Academy, Extravagansa, Love Dance, Cassia Dance, Dance Kids, H&T, The British International School Bratislava, Cambridge International School Bratislava, QSI, Montessori škôlka, UniCare škôlka, School of Dancehall…

Medzi ďalšie aktivity patrí účinkovanie v TV seriáloch, TV priame prenosy, hosťovanie v medzinárodných rádiách, účinkovanie v reklamách, videoklipoch, moderovanie...

Rok 2014 bol veľlmi dôležitý z dôvodu, že som navštívila svoju rodnú Etiópiu a zrealizovala vôbec prvý Dancehall a Hip-Hop workshop v krajine - hlavnom meste Addis Abeba.

V Januári 2015 som absolvovala prvý oficiálny Dancehallový kemp na Jamajke, s názvom Dancehall Dream Dance Camp, organizovaný Profesorom Dancehallu Orville Hall a jeho Xpressionz Family.

Na Jamajke so získali rolu v natáčaní hudobný videoklipov s veľkými hviezdami svetového formátu ako Stephen Marley a PitBull.

V roku 2015 aj so svojim tímom som vytvorila Dancehall party & workshop akciu s názvom RiddimUP! Ktorá bude v budúcnosti fungovať medzinárodne a na pravideľnej báze.

Začiatkom roku 2016 som navštívila Jamajku už po druhýkrát, aby som sa učila a praktikovala tanec Dancehall s najlepšími Dancehallovými lektormi a tanečníkmi priamo v ich domácom prostredí. Pobyt tentokrát trval viac ako mesiac, je natočený a spravcovaný ameterský dokumentárny film, kt. autorom som ja AronMITU.

2017 - Riddim Dance Camp from Slovakia to Kingston Jamaica / zorganizovala som to pre slovenských nadšencov karibskej kultúry a hlavne tanca, je natočený aj dokument, už profesionálny.
V tanečnej škole N Dance Company Aron vedie OPEN CLASS v štýle dancehall.